x

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sanat Akla Geldiğinde TAV Burada!

Sanat Akla Geldiğinde TAV Burada!

PİLEVNELİ ile ikinci kez hayata geçirilen iş birliği ile TAV Passport üyelerine özel bir sanat deneyimi sunmaya başlayan TAV İşletme Hizmetleri, PİLEVNELİ sanatçıları Mehmet & Kazım Akal’ın eserlerini ve mekana özel düzenlemesini sezon boyunca Bodrum Primeclass Lounge’da ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Mekandaki Edding 3000 isimli enstalasyon, üç farklı birleşenden oluşuyor. Mehmet & Kazım'ın metropollerin sokaklarından ve duvarlarından ilham alarak tasarladıkları duvar kağıdı, camın üzerine uygulanan özel tasarım ve Mehmet & Kazım'ın enstalasyona özel olarak ürettikleri on adet baskı eser. Edding 3000 oda enstalasyonu, resmin soyutluğuna rağmen sokağın dilini ve heyecanını tanınabilir kılıyor.

Eserlerinde stereotipleri ve propaganda stratejilerini konu alan Akal kuzenler, büyük şehirlerde günlük yaşamı gözlemleyerek sanata yansıtıyorlar. Kuralsız bir resim anlayışıyla şekillendirdikleri çalışmalarını, kırmızı beyaz tonlarını kullandıkları eğlenceli yaklaşım ile sanatseverlerle buluşturan ikili, geleneksel sınıflandırmalara ve sınırlamalara mizahi, sevecen ve insan canlısı bir üslupla karşı çıkıyorlar. 

Pilevneli Gallery eserleriyle Bodrum Primeclass Lounge'da Sanat Rüzgar Esiyor.