x

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Pasaport ve Güvenlik Kontrol Noktalarından Hızlı Geçiş

Pasaport ve güvenlik kontrol noktalarından sıra beklemeden geçebilmek, TAV Passport'un ayrıcalıklı dünyasıyla artık daha kolay. TAV Passport'un fast track - havalimanı hızlı geçiş imkanı sayesinde kontrol noktalarından hızlıca geçip uzun sıralar beklemeden uçuşunuza vaktinde yetişebilirsiniz.

TAV Passport’un hızlı geçiş hizmetinden yararlanmak için pasaport ve güvenlik kontrol noktalarında bulunan havalimanı görevlilerine TAV Passport kartınızı veya mobil uygulama üzerinden oluşturacağınız QR kodu göstermeniz yeterli.

Fast Track (Hızlı Geçiş) Nedir?

Havalimanlarında bulunan güvenlik ve kontrol noktalarından geçerken çanta ve valizlerin X-ray cihazlarından geçmesi, pasaport ve kimlik kontrollerinin yapılması gerekir. Ancak havalimanındaki tüm yolcuların yapması gereken bu işlemler, aynı zamanda vakit kaybına yol açan bir süreçtir. İşte, bu vakit kaybını fast track yani hızlı geçiş ile ortadan kaldırmak artık TAV Passport ile mümkün.

Fast track sayesinde sıra beklemeden pasaport ve güvenlik noktalarından geçiş yapabilirsiniz. TAV Passport’un hızlı geçiş hizmeti sayesinde hem terminal girişlerindeki güvenlik noktalarından hem de pasaport kontrolünden sıra beklemeden geçerek seyahatinize hız katabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Havalimanı hızlı geçiş hizmeti, TAV Passport üyelerinin sıra beklemeden kontrol ve güvenlik noktalarından geçiş sağlaması için üyelik kapsamında sunulan bir hizmettir.

TAV Passport üyeleri,havalimanı hızlı geçiş hizmetinden; yurt içinde Ankara Esenboğa, Milas Bodrum , İzmir Adnan Menderes Havalimanları’nda geçerlidir. Yurt dışında, Kıbrıs Ercan Havalimanı’nda da hızlı geçiş hizmetinden yararlanabilir. Ankara ve Bodrum Havalimanları’nda hem iç hem de dış hatlar terminalinde havalimanı hızlı geçiş noktaları bulunur. Sadece İzmir’de ise iç hatlar terminalinde hızlı geçiş hizmetinden yararlanılabilir.

TAV Passport üyeleri, hizmetin geçerli olduğu havalimanlarında bir misafir ve 0-18 yaş arası çocuklarıyla hızlı geçiş hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilir. Hizmetten yararlanmak için geçiş ve güvenlik noktalarında bulunan görevlilere TAV Passport kartının gösterilmesi gerekir.