x

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Duty Free Alışverişlerinde İndirim ve Öncelikli Ödeme Ayrıcalığı

TAV Passport üyeliği ile havalimanlarında seyahatlerinin her aşamasında konforu ve ayrıcalığı hisset! Uçuşunu beklerken de TAV Passport’un üyelerine özel ayrıcalıkları her zaman yanında. TAV Passport’un duty free hizmeti sayesinde havalimanında duty free mağazalarından indirimli fiyatlarla alışveriş yaparak havalimanında vaktini değerlendirebilirsin.

TAV Passport üyelerine özel duty free mağazalarında %10 indirim imkanıyla alışverişlerinde avantaj sağlayabilir, öncelikli ödeme noktalarını kullanarak sıra beklemeden alışverişini tamamlayabilirsin. Üstelik ayrıcalıklı deneyim için kasa görevlisine TAV Passport kartını göstermen yada TAV Passport mobil uygulama üzerinden oluşturacağın QR kodu göstermen yeterli.

Duty Free Nedir?

Duty free, aslında vergiden muaf anlamına gelmektedir. Anlamından da anlaşıldığı üzere, havalimanlarının dış hatlar terminalinde pasaport kontrolünden sonra bulunan duty free mağazaları, gümrük vergisinden muaftır. Bu nedenle duty free mağazalarında ürün fiyatları daha uygun olur.

Duty Free, yurt dışına seyahat eden yolcuları, ürün yelpazesi geniş, çikolata, içecek ve kozmetik ürünleri başta olmak üzere birçok kategoriden ürünle bir araya getiren bir hizmettir. Yurt dışı uçuşları öncesinde bu mağazalara uğrayarak alışveriş yapabilirsin. TAV Passport üyesi olarak da bu alışverişlerini ayrıca daha da avantajlı hale getirebilirsin.

Hem yurt içi hem de yurt dışında bulunan pek çok havalimanındaki duty free mağazalarında geçerli indirim ve öncelikli ödeme imkanı sayesinde TAV Passport ayrıcalığını seyahatinin her anında hissedebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

TAV Passport üyeleri, anlaşmalı duty free mağazalarından %10 indirim imkanı ile alışveriş yapabilir. Ayrıca öncelikli ödeme hizmeti sayesinde de TAV Passport üyeleri sıra beklemeden alışverişlerini gerçekleştirebilir.

TAV Passport üyelerine özel duty free mağazalarından indirimli alışveriş imkanı, yurt içinde Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Milas-Bodrum Havalimanı ve Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda bulunan ATÜ mağazalarında geçerlidir. Ayrıca TAV Passport üyeleri, İstanbul Havalimanı’nda Old Bazaar noktasında ve ATÜ butik mağazalarında indirimli alışveriş yapabilir. Yurt dışında Duty Free’de indirimli alışveriş imkanı ise Tunus, Medine, Üsküp, Ohrid, Riga, Tiflis, Batum ve Kutaisi’de geçerlidir.
Buna ek olarak TAV Passport üyeleri Ankara, İzmir ve Antalya’da yapacakları duty free alışverişlerinde öncelikli ödeme hizmetinden yararlanarak sıra beklemeden alışverişlerini tamamlayabilir.

Yurt dışından gelen veya yurt dışına giden tüm yolcular, duty free mağazalarından alışveriş yapabilir. Bu alışverişlerini TAV Passport ayrıcalığı ile yapmak için ise kasa görevlisine TAV Passport kartını veya mobil uygulama üzerinden oluşturacağın QR kodu göstermen yeterli.